502 L 73
Litvinoff, Miles: Atlas of earthcare. A Major New Illustrated Guide to Looking After Our Planet
A Föld megőrzésének atlasza. Új képes útmutató Földünk megóvásához

London : Gaia Books, 1996. - 191 p., ill.
ISBN 1-85675-077-9

KIKNEK SZÓL
Általános és középiskolásoknak (12 éves kortól), valamint tanáraiknak, akik a tanórát színes ábrákkal és képekkel kívánják élvezetesebbé tenni.

TARTALOM
A Földet mint élőhelyet mutatja be, leírja az emberi beavatkozás nyomán végbement változásokat és a bekövetkezett problémákat. Megtudjuk, hogyan ártunk környezetünknek, de azt is, hogyan fordíthatjuk vissza a káros folyamatokat és biztosíthatjuk nyugodt jövőnket ezen a bolygón. A könyv minden fejezete megoldási javaslatokkal is él, így hát a kép talán annyira nem lesújtó.

FEJEZETEK
- 1. Föld. A növények és fák növekedését írja le, szól az emberi tevékenység okozta talajkárosításról és az erdőirtásról, valamint a földek és az erdők megóvásáról.
- 2. Élelmiszer és gazdálkodás. Tárgyalja a különféle (hagyományos és modern) mezőgazdasági módszereket, az élelmiszer-elosztási rendszereket, az éhezés világjelenségét és a jövő gazdálkodását.
- 3. Óceánok. Az óceánok és tengerek az élet kezdetének színhelyei. Szó esik róluk úgy is mint az éghajlatot befolyásoló tényezőkről és úgy is mint élelmiszerforrásról. A túlhalászás és a tengerszennyezés óriási probléma.
- 4. Energia és elemek. A Naptól és a Föld fosszilis és ásványi energiahordozóitól való függésünket vizsgálja. Sürgető probléma mint az üvegházhatás és a sarkvidékek feletti ózonlyukak.
- 5. Édesvíz. A tiszta víz elemi fontosságú életünkben, mégis pazarlóan bánunk vele. Számos országban kritikus vízhiány van, ennek okai is vizsgálja.
- 6. Növények és állatok. Bemutatja a növény- és állatvilág fejlődéstörténetét, kölcsönhatásait, valamint az emberi tevékenység hatását más élőlényekre. Összefoglalást kapunk a vadvilág védelméről és megőrzéséről.
- 7. Emberiség. Az emberiség túlnépesedett, a munkanélküliség problémájával és állandó háborúkkal küzd. Szól az emberiségben rejlő cselekvőkészségről, az emberi jogokról és igényekről, valamint az ezeknek való optimális megfelelésről.
- 8. Civilizáció. A fejezet az emberiséget, mint egységet tekinti, az előnyöket (gyors kommunikáció) és a modern világ problémáit (elszegényedés, háborús veszély) egyaránt taglalja.
- 9. A holnap világa. Miként tanulhatna az emberiség a múlt hibáiból. Egy jobb világ megteremtésének módozatai, és a tennivalók

MAGYAR NYERSFORDÍTÁS
Nincs

Förster Anita ismertetése

vissza Ismertetők

vissza Katalógus