CDR-17
Encyclopedia of nature [Multimédia]. The essential multimedia reference guide to the natural world
A természet enciklopédiája

London : Dorling Kindersley Multimedia, 1995. - 1 kompaktlemez
ISBN 0-7513-1505-2

KIKNEK SZÓL
12 éves kortól.

TARTALOM
A teljesség igénye nélkül tekinti át a természettel kapcsolatos témákat. Sorra veszi a legfontosabb kérdéseket az élet kialakulásától a környezetszennyezésig. A témák egyszerűségüknél fogva alkalmasak arra, hogy elsajátítsuk az angol kifejezéseket, amelyeket a képek, a video- és hangbejátszások, valamint a szövegkörnyezet is elősegít.

ESZKÖZIGÉNY
IBM kompatibilis PC, 386DX/33MHz vagy nagyobb mikroprocesszor, 4MB RAM, 2MB rendelkezésre álló hely a merevlemezen, CD-ROM meghajtó, hangkártya és SVGA 256 szín monitor; legalább Microsoft Word 3.1-es verziójú operációs rendszer; legalább 3.1-es verziójú MS-DOS operációs rendszer, mely tartalmaz legalább 2.2-es verziójú MS-DOS CD-ROM kiterjesztéseket (MSCDEX); Microsoft egér vagy kompatibilis mutató eszköz; fülhallgató vagy hangszóró.

FEJEZETEK
A bejelentkező, fiókos szekrényt ábrázoló kép bal oldalán egy kérdőjel jelzi a segítség (HELP) menüt, mely bemutatja az enciklopédia fő részeit.
- A Fiókos szekrény (Console) a bejárat az enciklopédiába. Innen lehet eljutni az enciklopédia részeibe, többek között a világ élőhelyeit, vagy az állatok és növények világát bemutató részbe. Itt tudhatjuk meg azt is, hogy a szekrény jeleire kattintva milyen funkciót hívhatunk elő, például hogy a bal oldalon lévő barométerre kattintva a nyomtatás, videofilm és hang opciót érhetjük el.
- A Földgömb (The Globe) az élőhelyek bemutatását segíti elő. Ha a földgömb skáláján az egyik jelre kattintunk, megtudjuk, mi a pirossal megjelölt terület, vagyis a választott élőhely elnevezése. A megjelölt területre képes kattintva információt kapunk az élőhelyről. Ha a földgömb más részeire kattintunk, megtudjuk, hogy a Föld mely részein található hasonló élőhely.
- A nagy barométerre vagy az Éghajlat (Climate) feliratra kattintva az éghajlati zónák sajátságairól nyerünk információkat. Négy fő- és több altéma közül választhatunk. A fő témák: Óceánok, Éghajlati övek, Időjárás, Évszakok.
- A jobb oldalon található Zöld Könyv (The Green Book) témái a következők: Globális felmelegedés, Szennyezés, Veszélyeztetett élőhelyek, Veszélyeztetett vadon. Az egyes fejezeteknek alfejezetei is vannak, melyekre rákattintva olvashatunk a bennünket érdeklő témákról, de könyvként is végignézhetjük a gyűjteményt.
- A baloldali Életháló (The Web of Life) című könyv alcímeinek témája: Bioszféra, Természetes körforgás, Energiaáramlás, Együttélés.
- A mikroszkóp alól előkerülő Mikrovilág fejezet témák címei: Mikroorganizmusok, Növényi élet, Állati élet, ezeken belül további 3-3 altémát találunk.
- Az Őskor (Prehistoric life) egyes fázisairól a csiga héján kifelé haladva kapunk képet. Az egymást követő témák címei: Az élet kezdete, Evolúció, Mi a fosszilis anyag? Őskori növények, Gerinctelenek, Hüllők, Dinoszauroszok, Őskori emlősök, Idővonal.
- A Kvízmester (Quizmaster) a megszerzett tudásukat próbára tenni kívánók doboza, itt választható időn belül többszörös választással kérdésekre kell válaszolnunk, melyekkel többé-kevésbé lemérhetjük, mennyit tanultunk vagy mit kell még alaposabban átnéznünk. A játékot egy vagy két játékos játszhatja.
A falon található két tábla egyikén a Halak (Fish), míg a másikon az Emlősök (Mammals) legfontosabb fajainak képviselőiről tudhatunk meg bővebbet.
- Az Emlősök altémái a következők: Mi az emlős? Főemlősök, Marhák és szarvasok, Denevérek, Rágcsálók és nyulak, Tengeri emlősök, Rovarevők, Medvék, Kutyaféle ragadozók, Erszényesek és tojásrakók, Disznók és vízilovak, Nagy növényevők, Macskaféle ragadozók
- A Halak téma alcímei: Mi a hal? Álkapocs nélküli halak, Angolnafélék, Cápák és ráják, Trópusi csontos halak, Hidegtengeri csontos halak
Az asztal fiókjai hat fióknyi témát rejtenek, melyek a következők:
- Kétéltűek. Mik azok a kétéltűek? Békák és varangyok. Tarajos gőték és szalamandrák.
- Hüllők. Mik a hüllők? Teknősbékák. Gyíkok. Krokodilok és alligátorok. Kígyók.
- Madarak. Mi a madár? Kócsagok és darvak. Énekesmadarak. Kacsák, ludak és hattyúk. Ragadozó madarak. Énekesmadarak. Baglyok. Papagájok. Repülésre képtelen madarak. Kolibrik. Kakukkok. Szárnyas vadak és galambok. Harkályok és tukánmadarak. Vízimadarak.
- Rovarok. Mi a rovar? Bogarak. Társas rovarok. Szitakötők és kérészek. Lepkék és molyok. Legyek. Tücskök és szöcskék.
- Gerinctelenek. Mik azok a gerinctelenek? Egyszerű gerinctelenek. Puhatestűek. Héjas állatok. Tüskés növények. Férgek. Pókok. Százlábúak és ezerlábúak.
- Növények és gombák. Mik a növények? Virágtalan növények. Tűlevelűek. Egyszikű növények. Mi a gomba? Ragadozó növények. Erdei gombák. Lombhullató fák. Zuzmók. Kétszikű növények.

MAGYAR NYERSFORDÍTÁS
Nincs

Förster Anita ismertetése

vissza Ismertetők

vissza Katalógus