KIKNEK SZÓL
6-9 éveseknek
TARTALOM
A foglalkoztató könyv jópofa rajzok és játékok segítségével próbálja rávezetni a kisiskolásokat a környezetszennyezés problémáira, és főként olyan területeket mutat be, ahol a gyerekek is tehetnek valamit a környezetszennyezés csökkentése érdekében. Megtudják, hogy mi minősül szemétnek, mit tehetnek azért, hogy a szemét a megfelelő helyre kerüljön, és hogyan használhatják fel ötletesen a kidobásra szánt holmikat. Szellemes módon ismerkedhetnek meg a vízzel mint élőhellyel és mint az ember számára nélkülözhetetlen közeggel. A könyv végén izgalmas játékot játszhatnak a tanultak átismétlésére.
Mivel a könyv sok olyan hulladék-felhasználási lehetőséget kínál fel, melyek nálunk még nem elterjedtek, valamint néhol az USÁ-val kapcsolatos adatokat használ fel példáiban, fordítás esetén érdemes némely helyen utánanézni magyarországi adatoknak és példáknak. A könyvet részeiben érdemes lenne magyarra fordítani és kiadni, de eredeti, angol formájában is felhasználható nyelvórák színesebbé tételéhez.
IDŐIGÉNY
Feladattól függ, kisiskolásokról lévén szó, érdemes egy-egy tanórát szánni az egyes blokkok feladatainak átnézéséhez és megoldásához.
FELSZERELÉS, ANYAGIGÉNY
Főleg a háztartásban feleslegessé vált és hulladékként kezelt dolgokból (papírdoboz, műanyagpohár stb.) készíthetők ötletes dolgok, jobbára olló és ragasztó segítségével. A játékkártyákat érdemes fénymásolás után befóliázni, így többször is felhasználhatjuk őket.
FEJEZETEK
- Tartalomjegyzék
- Adalékok és feladatok: Túl sok szemét; Honnan jön a szemét?; Mi van a szemetesben?; Alakítsuk át a szemetet kinccsé!; A csomagolás problémája; Csomagolás-vadászat; A tökéletes csomagolás; Hova tűnik a szemét?; Hogyan szállítják a szemetet?; Mi a szemét?; Vágjuk szét a gyűrűket!; Mi az újrahasznosítás?; Miért kell újra hasznosítani?; Hogyan lehet újrafelhasználni és újrahasznosítani?; Újrafelhasználási táblázat; Újrahasznosított pohár bábuk; Papírzacskó mellények; Jel-keresés; Kinek az otthona?; Veszélyeztetett állatok; Ki van veszélyben?; A bagoly; Tejes dobozból madáretető; Kösd össze és színezd ki a lakóhelyüket!; A cipős doboz-jelenet; Színeznivaló poszter; Tudtad?; Hogyan használjuk a vizet?; Ahogy én használom a vizet; Ahogy pazaroljuk a vizet; Ahogy én pazarolom a vizet; Állítsd meg a cseppet!; Rövidebb zuhanyozás; Rövidebb zuhanyozás táblázat; Rövidebb Zuhanyozás Díj; Mentsünk meg egy patakot!; Családi móka; Még több családi móka; Az én címerem; Mondd el a barátaidnak!; Alapíts díjakat!; Játékszabályok
- Játék, játékkártyák
- Megoldások
- További könyvajánlások
A játék megoldásai
(Játékkártyák)
Megoldókulcs
MAGYAR NYERSFORDÍTÁS
Nincs